Новини України - Зворотній відлік: чи убезпечить триденне перемир’я парад ПутінаЗворотній відлік: чи убезпечить триденне перемир’я парад Путіна

Російський “секрет Полішинеля” відкрито Від 00.00 годин 8 травня розпочалася дія путінського “перемир’я”: на фронті дійсно є напрями, де встановилася певна подоба тиші. Однак, за повідомленням нашого Генштабу, на Покровському напрямку зокрема росіяни встигли за час “перемир’я” організувати понад 40 штурмів у районах 12 населених пунктів.
А за годину до оголошення часу і дати триденного “припинення вогню” Росія завдала удару бомбою по житловій багатоповерхівці у Костянтинівці Донецької області, внаслідок чого – 12 поранених.
Й напередодні, у ніч на 7 травня, повітряна тривога в Києві лунала кілька разів: близько першої ночі, о 4 ранку та о 6.20. Майже весь цей час гуркотіли вибухи й працювала ППО. За ніч росіяни випустили чотири балістичні ракети та 142 дрони, половина із них – шахеди. Падіння уламків дрону на житловий будинок забрало життя двох киян.
Тож деяке невдоволення діями Росії проявилося навіть у антиукраїнсько налаштованих членів адміністрації президента США Дональда Трампа, котрий нібито і схвалив “перемир’я” Путіна: так, віце-президент США Джей Ді Венс врешті визнав, що Путін “хоче занадто багато”. Однак і він слідом за своїм патроном зробив кремлівському диктатору черговий подарунок, сказавши, що тридцятиденне перемир’я відійшло на другий план, бо не відповідає інтересам Росії.
Натомість українські удари по Росії напередодні “перемир’я” викликали справжній колапс та паніку у багатьох регіонах, включаючи Москву: через атаку наших дронів переважна більшість аеропортів закривалася, важливі заходи переносилися багато разів поспіль. Хтось вже охрестив нинішній варіант свята “надзвичайний День Перемоги”.
Втім ці “страждання” пересічних росіян – нікому не цікаві. Набагато важливішим є те, що через українські дрони значно ускладнилося прибуття на парад “іноземних делегацій”. Так, Путін навіть не наважився особисто зустріти в аеропорту очільника КНР Сі Цзинпіна, й на заміну йому вислали досі нікому не відому російську віце-прем’єрку.
А прем’єру Словаччини Роберту Фіцо та президенту Сербії Александру Вучичу (які спочатку “очкували” туди їхати, прикидаючись хворими) довелося облітати балтійські країни, що заборонили їм проліт до РФ над своєю територією.
При цьому президент Азербайджану Ільхам Алієв, про участь котрого раніше було оголошено, відмовився ганьбитись і до Москви не полетів. Й залишається інтригою прибуття до РФ президента Казахстану Касима-Жомарта Токаєва.
Але вся ця суєта не вартувала би нічого, якщо б українці не усвідомили раптом дещо важливе: виявляється, всю російську логістику всередині країни легко можна зруйнувати, паралізувавши авіасполучення за допомогою дронів. Це нині ясно видно багатьом. Й, наприклад, українська відома письменниця Оксана Забужко залишила у соцмережі цікавий коментар з цього приводу: “Дуже хотілось би тепер почути експертів із транспортної логістики. Я в цьому ділі “не зоолог, а кролик” (великий досвід подорожей, понад 50 країн, 4 континенти), – але навіть на мій хлопський розум учорашній московський авіаколапс означає, що з логістикою на болотії, м’яко кажучи, так собі. Простіше – що до війни на своїй території вони явно не готові – бо й не готувалися… Власне, Курська кампанія вже засвідчила те саме: так, не готові. А це, своєю чергою, означає, що китайське військо може спокійно зайти, взяти собі стільки російської території, скільки їм треба, – і не зустріти при тому жодного опору: шлях вільний. На місці Сі я б теж тепер прилетіла в Москву: золота нагода все перевірити “лічно”, – зауважила вона. Зірковий час для наших дронів Однак на думку відомого журналіста-розслідувача Хрісто Грозєва, дуже малоймовірно, що у сам день параду “буде щось страшне”, щось більше, чим те, що ми вже зараз бачимо. “Швидше за все, це несиметрична гібридна війна зі сторони України, яка нарешті має можливість грати її на тих умовах, на яких зазвичай Кремль її грає. Тобто зараз буде кілька днів, ми вже бачимо сьогодні, скільки дронів були у Підмосков’ї, і ось саме ця операція з дронами – швидше за все вона буде напередодні самого параду”, – сказав він у коментарі ЗМІ. Мета цього, вказує Грозєв – зробити так, щоб як мінімум хтось із запрошених гостей відмовився їхати через міркування особистої безпеки. “Це буде перемогою для Зеленського набагато більшою, ніж якщо він атакує або організує атаку в сам деньпараду, котра, звичайно, створить якийсь негативний ефект з боку присутніх там керівників світу. Тому я думаю,що це блеф досить професійний. Йщо ми будемо дивитися наступні два дні, але не на сам парад перемоги, а на такі дронові атаки”,- підкреслив він. Для Кремля ж, продовжив Грозєв, зараз найважливіше – це не допустити відсутність жодного з тих, хто вже обіцяв, запрошених лідерів. “І наші джерела, близькі до Кремля, повідомили: є переживання, що хтось може не прийти (тобто не приїхати на парад – ред.) навіть із тих, які раніше завжди приходили”,- додав він. Звичайно, росіяни у відповідь знову витягли з кущів свій Орєшнік, балістичну невисокоточну ракету для доставки ЯО, та стали ним погрожувати Києву.
Втім військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Сергій Грабський пояснив в ефірі Українського радіо, що таки чином Путін грає “на дві сторони”: він мусить робити певні вкидання для своїх послідовників, показуючи свою “миролюбність” і нібито готовність до якихось мирних переговорів. Але разом із цим він веде гібридну війну. Й застосування риторики щодо використання Орєшніка – це “просто наочний приклад методу “батога і пряника” Кремлем”.
Водночас справдилися найсерйозніші прогнози тих експертів, котрі передрікали ураження насамперед не самої Москви, а “жирних” військових цілей, що оголилися після стягування наявного у Росії ППО для захисту путінського параду.
Так, в ніч проти 7 травня українські дрони вразили два військові аеродроми в Росії: Шайковка в Калузькій області та Кубінка в Московській області, де готувалися до параду “путінські соколи”. При цьому у Саранську, Тулі та інших містах наші дрони пошкодили ключові військові підприємства, включаючи єдиний у Росії завод оптоволоконних систем і конструкторське бюро приладобудування. “Росіяни, не буде більше заводу КамАЗ. Скажіть спасибі тим, хто вивіз ППО з Татарстану до Москви, щоби захищати там Сі. Тепер купуйте китайські вантажівки. Відмінна багатоходівочка!”, – написав між тим у Facebook користувач під ніком Сергій Наумович, опублікувавши свіжі відео і фото. Ірина Носальська

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *