Тайванська компанія Foxconn, найбільший у світі виробник електроніки на замовлення, заявила, що розробила модель штучного інтелекту FoxBrain.
Модель заснована на структурі публічно доступної моделі Llama 3.1 від Meta та спочатку створена для внутрішнього користування.
FoxBrain може аналізувати дані, генерувати програмний код та вирішувати математичні завдання. Вона оптимізована для роботи з традиційними китайськими ієрогліфами, які використовуються на Тайвані та у низці зарубіжних китайських громад.
Як заявила Foxconn, модель трохи поступається як ряд моделей китайської DeepSeek, але наближається до світового рівня.
Тайванська компанія збирається відкрити код FoxBrain для співпраці з галузевими партнерами і припускає, що модель стане у нагоді у виробничій сфері та управлінні ланцюжками поставок.
Підтримку у навчанні FoxBrain надала Nvidia Corp., що надала потужності свого тайванського суперкомп’ютера та технічні консультації. Навчання здійснювалося за допомогою 120 графічних процесорів Nvidia H100 та зайняло близько чотирьох тижнів.
Нагадаємо, китайська компанія DeepSeekвипустила безкоштовний чат-бот, викликавши паніку серед інвесторів у Кремнієвій долині та обійшовши американський ChatGPTу кількох тестах на вміння розмірковувати.
Також повідомлялося, що підрозділ китайської Alibaba у сфері штучного інтелекту – Qwen – випустив ШІ-модель QwQ-32B, яку порівнюють з розробкою DeepSeek.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp