Компанія Meta оголосила про плани прокласти найдовший у світі підводний інтернет-кабель.

Зазначається, що проєкт Waterworth охопить п’ять основних континентів і простягнеться на понад 50 000 км. що зробить його найдовшим у світі проєктом з прокладання підводного кабелю з використанням високопродуктивної технології. Waterworth зʼєднуватиме США, Індію, Південну Африку, Бразилію та інші регіони.

Даний проєкт буде багатомільярдною багаторічною інвестицією, щоб посилити масштаб і надійність світових цифрових магістралей за допомогою відкриття трьох нових океанських коридорів із високошвидкісним підключенням, необхідним, аби впровадити інновації у сфері штучного інтелекту по всьому світу.

Як зазначають у компанії, підводні кабельні проєкти, такі як Project Waterworth, є основою глобальної цифрової інфраструктури, на яку припадає понад 95% міжконтинентального трафіку через світовий океан, що безперешкодно забезпечує цифрове спілкування, перегляд відео, онлайн-транзакції та інше.

У Meta додали, що за останнє десятиліття разом з різними партнерами впроваджували інновації в інфраструктуру, розробивши понад 20 підводних кабелів. Це включає багаторазове розгортання провідних у галузі підводних кабелів з 24 парами волокон, порівняно з типовими 8-16 парами волокон в інших нових системах.

У межах нового проєкту корпорація продовжує вдосконалювати інженерний дизайн для забезпечення стійкості кабелю, що дозволить їй побудувати найдовший у світі кабель на 24 пари волокон і підвищити загальну швидкість розгортання.

Також розгортається перша у своєму роді маршрутизація, максимально збільшуючи довжину кабелю, прокладеного на великій глибині – до 7000 м – і застосовуючи вдосконалені методи заглиблення в зонах підвищеного ризику, таких як мілководдя біля узбережжя, щоб уникнути пошкоджень від корабельних якорів та інших небезпек.

За даними компанії TeleGeography, що займається дослідженням телекомунікаційного ринку, наразі у світі існує понад 600 загальновідомих підводних кабельних систем. Сюди входить кабель 2Africa, який підтримується компанією Meta і такими операторами мобільного зв’язку, як Orange, Vodafone і China Mobile. Він з’єднує три континенти і має протяжність 45 000 км.

Нагадаємо, американська компанія Meta цього року планує капітальні витрати в діапазоні $60-65 млрд проти очікуваних $38-40 млрд у 2024 році. Про це повідомив голова компанії Марк Цукерберг. Зокрема, Meta має намір побудувати дата-центр, який буде “таким великим, що покрив би значну частину Мангеттена”.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Джерело: https://ua.korrespondent.net/business/companies/4756847-Meta-planuie-proklasty-pidvodnyi-internet-kabel-dovzhynoui-ponad-50-tys-km