Уряд США вперше покарав Китай за придбання нафти під американськими санкціями, що може вплинути на постачання російської нафти. Про це повідомляє Офіс контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) у четвер, 20 березня.
Адміністрація США запровадила санкції проти китайського нафтопереробного заводу Shandong Shouguang Luqing Petrochemical, який закуповував іранську нафту, порушуючи міжнародні обмеження.
Це перший випадок, коли Вашингтон покарав Китай за співпрацю з Тегераном у сфері енергетики.
За даними Міністерства фінансів США, китайське підприємство придбало мільйони барелів нафти на близько $500 млн. Постачання здійснювали судна тіньового флоту, деякі з яких уже перебувають під санкціями за зв’язки з хуситами.
Крім того, ця нафта була пов’язана з іранськими військовими структурами, зокрема Корпусом вартових ісламської революції. Спільно з компанією під санкції потрапив її генеральний директор.
Обмеження можуть вплинути не лише на іранські постачання, а й на російську нафту. Провінція Шаньдун, де розташований Shandong Shouguang Luqing Petrochemical, є центром нафтопереробки для приватних китайських компаній, які раніше активно закуповували російську нафту.
Хоча постачання з Росії до Шаньдуну скоротилися після санкцій, запроваджених адміністрацією Джо Байдена 10 січня, поки що невідомо, чи купувало це китайське підприємство російську нафту останнім часом. Відомо, що під час пандемії COVID-19 компанія отримувала російські нафтовантажі.
Окрім китайського НПЗ, під нові санкції США потрапили вісім суден тіньового флоту та чотири компанії-власники, зареєстровані в Гонконзі, Ліберії та Китаї. Судна ходили під прапорами Панами, Сан-Марино, Барбадосу і Коморських островів.
Вашингтон продовжує тиск на Іран, намагаючись обмежити його нафтові доходи та змусити відмовитися від ядерної програми.
Нагадаємо, США “готові” до війни з Китаєм, після погроз з боку Пекіна щодо відповідних санкцій.
Китай готовий до “будь-якої війни”, поки Штати втрачають вплив
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp