Українські рятувальники беруть участь у масштабних навчаннях спільно з ЄСУкраїнські рятувальники беруть участь у масштабних навчаннях спільно з ЄС

51 фахівець Державної служби з надзвичайних ситуацій та 9 одиниць спеціальної техніки вирушили до Польщі для участі у навчаннях EU MODEX CYCLE 12, що проводяться в рамках Механізму цивільного захисту ЄС.

Українську команду на навчаннях представляє сертифікований в ЄС модуль “Пошуково-рятувальні роботи в умовах міста”.
Цей модуль є важливою складовою національної системи реагування на надзвичайні ситуації та підтверджує високий рівень підготовки українських рятувальників відповідно до європейських стандартів.

Обмін досвідом та координація дій*

Навчання зібрали близько 500 учасників з різних країн Європи. Окрім української команди, у них беруть участь рятувальні модулі з Австрії, Німеччини, Польщі, Франції. Це сприяє обміну досвідом та виробленню спільних підходів до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

У випадку масштабних надзвичайних ситуацій, коли на місці події працює велика кількість рятувальних команд з різних країн, критично важлива чітка координація дій. Відтак, навчання спрямовані на відпрацювання взаємодії між різними командами, розуміння ролі та функцій кожної з них, а також узгодження протоколів ліквідації надзвичайних ситуацій відповідно до єдиних стандартів ЄС.

Навчання в реальному часі та перші результати

Навчання максимально наближені до реальних умов. Команди отримують завдання та інформацію про локації, де потрібно проводити пошуково-рятувальні роботи, в режимі реального часу.

Українська команда вже провела розвідку на місці надзвичайної ситуації, визначила пріоритетні для роботи локації та організувала роботу. Також представники України розгорнули базовий табір для забезпечення життєдіяльності рятувальників та беруть участь у роботі штабу з координації всіх міжнародних команд.

Лише протягом першої доби навчань українські рятувальники врятували 3 людей, серед яких 1 дитина. Наразі роботи на локаціях тривають. На кожному етапі навчань дії учасників оцінюють спостерігачі та тренери, які вказують на можливі помилки та дають поради щодо їх вирішення або запобігання.

Стратегічна важливість участі

Участь у навчаннях Механізму цивільного захисту ЄС є стратегічно важливою для України. В рамках цього механізму Україна не лише отримує допомогу, але й зобов’язується бути готовою до взаємодії та надання допомоги країнам Європейського Союзу у разі виникнення масштабних надзвичайних ситуацій за їхнім запитом. Ці навчання є також важливим елементом у підготовці важкої команди рятувальників для міжнародної переатестації, що відбудеться вже у вересні 2025 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *